do ogrodu

niedziela, 3 kwietnia 2016

Kwiecień. Najwyższy czas na podwyższone rabaty.

Wprowadzam stopniowo do mojego warzywnika plan podwyższonych grządek.


Pogłębiłam nieco ścieżki pomiędzy skrzyniami odzyskując w ten sposób ziemię do wypełnienia skrzyń. Czuję to dzisiaj w mięśniach :-)
Z czasem wysypię na ścieżki zrębki drewniane by ograniczyć wzrost chwastów.A tymczasem w szklarence wschodzą posiane tydzień temu nasiona.
Na zdjęciu poniżej widać, jak różni się gotowe podłoże kupowane w sklepach. To samo podłoże jest w obu donicach, lecz z dwóch różnych worków.


Zaczęły wyrastać pierwsze ziemniaki :-)

Ze szczypioru korzystaliśmy juz w czasie świąt, będę tak co roku sadzić cebulki. Te, które sadziłam w tym samym czasie w gruncie dopiero zaczynają rosnąć.

9 komentarzy:

 1. jutro będziemy robić ogródek podwyższony. Jakie są wymiary Twoich skrzyneczek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Małgosiu, moje skrzyneczki mają 200 cm długości i szerokość 120 cm - dokładnie pod mój zasięg. Pochwal się efektami.

   Usuń
 2. O jaaaa. U mnie też podwyższone w tym roku. Już część obsiana :) Bardzo fajnie wyglądają i się z nimi pracuje :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Gosiu, mam pytanie odnośnie szklarenki. Czy ty ją czymś ogrzewasz skoro trzymasz w niej rozsady. Wydaje mi się że widziałam nawet pomidory a one lubią ciepło. W niedługim czasie będę rozkładać tunel foliowy. Jeśli mogłabym w nim trzymać rozsady byłoby super. Będę wdzięczna za porady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Magda, ta szklarenka, a dokładnie tunelik foliowy nie jest ogrzewany. Gdy są dni słoneczne i zamknięte drzwi, w środku jest naprawdę ciepło. W ubiegłym roku, na przełomie kwoenia i maja gdy były solidne dziwne przymrozki, wykupiłam w sklepie cały zapas zniczy i od wieczora przez całą noc aż do rana paliły się znicze. Wydaje się, że pomogło, bo wszystkie rośliny przetrwały, łącznie z pomidorami, paprykami a nawet ciepłolubnymi karczochami. Spokojnie możesz trzymać rozsady w takiej szklarence.

   Usuń
 4. Suuuuper wiadomość!!! Już się bałam, że będę musiała u sąsiadów parapety wynajmować :D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha, już to widzę: o poranku wpadasz do nich, oni rozespani, niewiedzący o co chodzi, trą oczy w zdumieniu a Ty z konewką, bo musisz siewki podlać przed pracą :-DDD

   Usuń
 5. Ach to ciężkie zycie ogrodnika amatora😂

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ogród

ceneo1