sobota, 23 kwietnia 2016

Dodatkowe miejsce w tunelu foliowym

Ciepłe dni, wręcz upalne przeplatają się z porannymi przymrozkami. Kwiecień. W szklarence robi się ciasno, kiełkuje wszystko, co posiałam. Sałata  jest gotowa do wysadzenia do gruntu. Wstrzymuje mnie jedynie plaga wróbli, które tylko na to czekają.
Jestem w tym roku chyba niecierpliwa. Wiem, że wszystko ma swój czas, lecz wydaje mi się, że np. rzodkiewki w gruncie powinny rosnąc szybciej, że wczesne kalafiory powinny być już dorodniejsze itp.

Rzodkiewki, które wysiałam w donicy pod folią na wczesne puściły dużo liści, lecz nie wytwarzają korzenia...
Liście rzodkiewek wykorzystuję do surówek oraz do pysznego pesto.
Dorodny, świeży szczypior udaje się wyśmienicie.
Jak widać nie mam juz miejsca na kolejne wysiewy, więc spróbowałam wykorzystać butelki po wodzie, które podwiesiłam do górnych belek. Widzę, że  się sprawdzają, a to mi podpowiada, że zamiast pojedynczych butelek moge spróbować powiesić deskę :-) a na niej więcej pojemników :-D

 Widzicie ziemniaki?1 komentarz:

  1. Witam serdecznie,
    Nazywam się Klaudia . Serdecznie zapraszam Cię do dołączenia do nowego serwisu Platforma Kreatywna http://platformakreatywna.com/, gdzie zrzeszamy wszystkie kreatywne strony. Swoim klubowiczom oferujemy zniżki na produkty, informacje o wydarzeniach, spotkania oraz darmowe pliki do pobrania. Serdecznie zapraszam.

    OdpowiedzUsuń