środa, 28 stycznia 2015

Program do projektowania ogródka warzywnego

Testuję właśnie program popularny za granicą do projektowania warzywnika. Pozwala mi to łatwiej rozplanować rozsady, bo program od razu pokazuje wielkość dorosłej rośliny a jak wszyscy wiedzą, największym problemem upraw są zbyt gęste nasadzenia.
Program ma wiele innych ciekawych rozwiązań i bogaty wybór roślin. Gdy jakiejś rośliny nie ma w programie, możemy ją stworzyć samodzielnie.
Mój na szybko i z pamięci, bez precyzyjnej dokładności projekt warzywnika na ten rok, z uwzględnieniem roślin stałych można zobaczyć tutaj
Będzie więcej pomidorów w tym sezonie niż na planie, ale jeszcze nie wiem, gdzie je posadzę. Kupiłam sporo ciekawych odmian nasion i liczę na to, że będą rosły.
Program od razu pokazuje kiedy są terminy siewu oraz zbiory.
Ciekawe, czy jest polski odpowiednik. Może jakiś programista jest jednicześnie zapalonym ogrodnikiem?


2 komentarze:

  1. Ale bajer, z ciekawości wypróbuję i ja:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie problemem są często zbyt gęste nasadzenia... Dzięki takiemu bajerowi^ można sobie lepiej wyobrazić i planować. My w naszym ogrodzie dokonaliśmy na razie tylko podstawowego szkicu: http://zieloneustronie.blogspot.com/2015/02/warzywnik-w-ogrodzie.html ale być może to narzędzie pozwoli nam lepiej wyobrazić sobie ilość roślin, które pomieszczą się na na zagonie o wymiarach 1,6m x 4,5m?
    Pozdrawiam
    Paulina

    OdpowiedzUsuń