do ogrodu

środa, 28 stycznia 2015

Program do projektowania ogródka warzywnego

Testuję właśnie program popularny za granicą do projektowania warzywnika. Pozwala mi to łatwiej rozplanować rozsady, bo program od razu pokazuje wielkość dorosłej rośliny a jak wszyscy wiedzą, największym problemem upraw są zbyt gęste nasadzenia.
Program ma wiele innych ciekawych rozwiązań i bogaty wybór roślin. Gdy jakiejś rośliny nie ma w programie, możemy ją stworzyć samodzielnie.
Mój na szybko i z pamięci, bez precyzyjnej dokładności projekt warzywnika na ten rok, z uwzględnieniem roślin stałych można zobaczyć tutaj
Będzie więcej pomidorów w tym sezonie niż na planie, ale jeszcze nie wiem, gdzie je posadzę. Kupiłam sporo ciekawych odmian nasion i liczę na to, że będą rosły.
Program od razu pokazuje kiedy są terminy siewu oraz zbiory.
Ciekawe, czy jest polski odpowiednik. Może jakiś programista jest jednicześnie zapalonym ogrodnikiem?


2 komentarze:

  1. Ale bajer, z ciekawości wypróbuję i ja:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie problemem są często zbyt gęste nasadzenia... Dzięki takiemu bajerowi^ można sobie lepiej wyobrazić i planować. My w naszym ogrodzie dokonaliśmy na razie tylko podstawowego szkicu: http://zieloneustronie.blogspot.com/2015/02/warzywnik-w-ogrodzie.html ale być może to narzędzie pozwoli nam lepiej wyobrazić sobie ilość roślin, które pomieszczą się na na zagonie o wymiarach 1,6m x 4,5m?
    Pozdrawiam
    Paulina

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ogród

ceneo1