do ogrodu

niedziela, 1 czerwca 2014

Rzodkiewka Opolanka, kapusta pekińska i piwonie Dziadka Stacha

Mamy czerwiec. Dzisiaj dostałam od ogrodu prezent w postaci pysznej rzodkiewki, której długość mnie zaskoczyła - 9 cm i smak doskonały. Może tak urosła ze względu na sąsiedztwo pietruszki kędzierzawej?

Pojawiły się tez pierwsze strąki pysznego bobu. Nie mogłam się oprzeć, i dwa ze zdjęcia zjadłam na surowo :-)
Zawiązują się też strąki groszku zielonego.
\
 

Zachwycają piwonie. Nie tylko swoją urodą, lecz także wspomnieniami. Karpę tych piwonii dostałam kilka lat temu od nieżyjącego już Dziadka Stacha. Spędzał na swojej działce cały czas począwszy od końca marca lub początków kwietnia aż do końca października. Wszystko rosło mu jak na drożdżach. Nie używał żadnej chemii, stosował kompost i deszczówkę, gromadzoną w starej wannie.
Myślę, że ucieszyłby go widok moich piwonii.

Żeby nie było, że piwonie są jedynymi roślinami ozdobnymi w moim ogrodzie, przedstawiam dowód w postaci goździków :-)2 komentarze:

  1. Ładne te płody ogrodowe, zazdraszczam. Ja mam tylko balkon, co prawda 5cio metrowy ale to nie ogród, choć tak wygląda. W poprzednich latach miałam na balkonie morze kwiatów a w tym roku postawiłam na zioła i warzywa. Z przyjemnością poczytałam sobie Twoje wpisy. Bardzo ciekawe

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak na balkon, co Twój jest całkiem spory i daje mnóstwo możliwości! Po ścianie mogą się wspinać groszek zielony i fasolnik chiński, w donicach mogą być pomidory z bazylią, natka pietruszki ze szczypiorem i cukinie a po wewnętrznej stronie barierki nawet dynia mogłaby się piąć.:-) Co rośnie u Ciebie w tym roku?

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ogród

ceneo1